Evelina
paskelbė on Gegužės 19, 2020
16 peržiūros

Seime priimtas Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininkės, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narės Rimantės Šalaševičiūtės pateiktas Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo šalies slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse pacientai galės gulėti ilgiau ir jiems paslaugas apmokės valstybė. Anot R.Šalaševičiūtės, tai yra itin reikalingas įstatymas pandemijos metu, kad slaugomi ligoniai praėjus 120 dienų nebūtų išmesti į gatvę.

„Iki šiol slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje asmeniui išbuvus 120 dienų per metus, jei jo sveikatos būklė nereikalauja nuolatinės medicininės priežiūros, jis nebegali ilgiau likti slaugos ligoninėje nei apmokant paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, nei iš savo ar artimųjų. Dalis šių asmenų negali grįžti į savo ar artimųjų namus. Apgyvendinti jų socialinės globos įstaigose taip pat neleidžiama, nes priėmimas į šias įstaigas, valstybei paskelbus ekstremaliąją situaciją yra sustabdytas. Džiaugiuosi, kad mūsų SRDK pasitarimo metu pavyko rasti kompromisus,  o šiai iniciatyvai pritarė ir valdantieji, ir opozicija. Nuo šiol į 120 dienų nebus įskaičiuotos Vyriausybės paskelbtos karantino dieno, pacientai galės likti ligoninėse, o paslaugos bus apmokėtos iš Privalomojo sveikatos darudimo fondo “, – sako  socialdarbietė R.Šalaševičiūtė.

Ji apgailestauja, kad sunkiems ligoniams tenka girdėti raginimus iki gegužės 20 d. susimokėti už slaugos paslaugas.

„Girdžiu, kad kai kur skubos tvarka reikalaujama apmokėti už daugiau negu 120 d. suteiktas paslaugas. Tokio dalyko būti negali, ir mūsų priimtas sprendimas leis to išvengti. Karantinas buvo paskelbtas nuo kovo 16 d., tad jo laikas bus išskaičiuotas iš 120 dienų slaugos ligoninėse“, – teigia SRDK pirmininkė R.Šalaševičiūtė.

Pacientų, kuriems reikia palaikomojo gydymo paslaugų ligoninėse yra apie 1700, o vidutinė jiems teikiamų paslaugų kaina – 34,80 euro per dieną.

LSDD frakcijos informacija

Posted in: Frakcijos naujienos
Būkite pirmas, kuriam tai patinka