paskelbė on Spalio 12, 2020
158 peržiūros

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP), per Seimo rinkimų I-ąjį turi surinkusios 3,17 proc. rinkėjų balsų, pirmininkas Gediminas Kirkilas dėkoja Lietuvos žmonėms, balsavusiems už partijos kandidatus. Į II-ąjį Seimo rinkimų turą pateko keturi LSDDP kandidatai vienmandatėse rinkimų apygardose: Šilutėje – Zigmantas Balčytis, Jonavoje – Rimantas Sinkevičius, Dainavos – Andrius Palionis ir Molėtų-Širvintų – Jonas Pinskus.

„Klausimas, ar žmonės pasirinks kairiąją centro politiką ar perleis ją dešiniesiems, išlieka. Tikiuosi, kad rinkėjai šiose apygardose pasirinks mūsų iškeltus kandidatus, kad galėtume tęsti darbus, o Seime išliktų parlamentarų, siekiančių socialinės atskirties mažinimo“, – sako LSDDP lyderis Gediminas Kirkilas.

Šie rinkimai partijai buvo tretieji. Pasak G.Kirkilo, per pirmuosius – savivaldos rinkimus LSDDP surinko 19 tūkst. rinkėjų balsų, per Europos Parlamento rinkimus partija pagerino savo pozicijas ir surinko 26 tūkst. balsų, o rinkimuose į Seimą – rinkėjų skaičių išaugino iki 37 tūkst. Anot LSDDP rinkimų štabo vadovo Juozo Bernatonio, atsižvelgiant į tai, jog partija turi tik per 3 tūkst. narių, rinkėjų išreikštas pasitikėjimas, perkopiantis 3 proc., yra gana reikšmingas.

Žiūrint iš šios dienos pozicijų, dešiniojo centro partijos pirmauja, tad tikėtina, kad didžioji dalis socialinės politikos, kuri iki šiol buvo vykdoma, ypač pandemijos metu stengiantis padėti žmonėms, gali būti keičiama, tokias prielaidas daro G. Kirkilas, spręsdamas iš dešiniųjų partijų lyderių retorikos. Pasak G. Kirkilo, antrasis turas nulems, kokią koaliciją žmonės norės matyti.

LSDDP štabo vadovas neslėpė, kad prognozavo geresnius rezultatus ir „socdarbiečiams“ ir Lietuvos socialdemokratų partijai.

„Manau, kad socialdemokratinės jėgos pralaimėjo dėl susiskaldymo. Tai prognozavome jau rinkimų kampanijos pradžioje, todėl siūlėme eiti į rinkimus vieningai su kitomis kairiosiomis partijomis, deja, tų partijų lyderiai, mūsų neišgirdo. Reitingai rodė didelius mūsų buvusių kolegų ir kitų partijų laimėjimus, tai, turbūt, suklaidino partijų lyderius, galbūt šiandien situacija būtų buvusi kitokia“, – sako J. Bernatonis.

Pasak J. Bernatonio LSDDP gavo pusantro karto daugiau rinkėjų balsų negu prognozavo dešiniųjų politologai, bet pusantro karto mažiau negu prognozavo pati partija.

„Rinkimų kampanija buvo sudėtinga visiems, o ypač naujoms partijoms, nes dėl pandemijos negalėjome parodyti turinio, kuo skiriamės nuo kitų partijų, labai mažai buvo tiesioginių susitikimų su rinkėjais, teko orientuotis į virtualią erdvę. Tai lėmė, kad iš naujų partijų tik Laisvės partija pasirodė puikiai, matyt, todėl, kad atėjo balsuoti daugiau jaunimo negu paprastai balsuodavo“, – sako J. Bernatonis.

LSDDP lyderiai teigia matantys partijos perspektyvas nepaisant rinkimų rezultatų, o kam perduos partijos vairą, bus sprendžiama suvažiavime, kuris galėtų vykti gruodžio mėnesį. Iki tol LSDDP pasiryžę aktyviai dirbti, kad į II-ąjį turą patekę kandidatai laimėtu Seimo rinkimus ir galėtų aktyviai dalyvauti politikoje, tęsti pradėtus darbus bei įgyvendinti Lietuvos žmonėms duotus įsipareigojimus.

LSDDP informacijos centras

Evelina Butkutė – Lazdauskienė

Posted in: Partijos naujienos
Būkite pirmas, kuriam tai patinka