paskelbė on Rugsėjo 29, 2020
110 peržiūros

„Prancūzijos ir Lietuvos požiūriai į politinę situaciją Baltarusijoje ir į tai, kokie turi būti demokratinio pasaulio santykiai su Rusija, skiriasi, ir tai yra natūralu bei suprantama. Mūsų istorinės patirtys yra labai skirtingos, tačiau iš esmės siekiame tų pačių tikslų – taikos, stabilumo ir demokratijos“, – tvirtina Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, vakar ir šiandien dalyvavęs susitikimuose su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu (Emmanuel Macron) Valdovų rūmuose ir Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos delegacijos nariais Seime.

Pasak G. Kirkilo, „E. Makrono skaidraus strateginio dialogo su Rusija koncepcija neleidžia izoliuoti Rusijos, tačiau jis išlieka jautrus Lietuvos istorinei santykių su Rusija patirčiai bei dabartiniams įvykiams Baltarusijoje, baltarusių lūkesčiams, palaiko šios šalies demokratėjimą. Lietuva santykiuose su Rusija yra žymiai atsargesnė, tačiau žymiai entuziastingiau remia demokratinius pokyčius Baltarusijoje. Bendroje Europos ir tarptautinėje politikoje šie skirtumai sukuria tam tikrą balansą, kuris iš esmės yra naudingas demokratiniams procesams Baltarusijoje ir Rusijoje, taikos ir stabilumo užtikrinimui Rytų ir Vidurio Europoje“.

Susitikimų metu taip pat gvildenti Europos Sąjungos ateities, dvišalės parlamentinės diplomatijos plėtros, Astravo atominės jėgainės Baltarusijoje saugumo ir kiti klausimai.

Seimo nario Gedimino Kirkilo patarėja

Morta Vidūnaitė

Būkite pirmas, kuriam tai patinka