paskelbė on Rugsėjo 17, 2020
1,380 peržiūros

Rugsėjo 17 d. gyvūnų teisių gynėjų iniciatyva Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui ir vicepirmininkui, LSDD frakcijos nariui Gediminui Kirkilui buvo įteikta Peticija, kuria siekiama paskubinti įstatymų priėmimą, įteisinantį griežtesnes bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Peticiją, kurią pasirašė daugiau nei 89 000 Lietuvos gyventojų, įteikė organizacijos SOS gyvūnai vadovė Ilona Reklaitytė ir kovos už gyvūnų teises aktyvistė Salvija Buzelienė. Joje pasisakoma prieš nelegalų veisimą, luošinimą ir žiaurų elgesį su gyvūnais.

„Šia peticija siekiama užtikrinti normalias gyvenimo sąlygas kiekvienam gyvūnui. Atsižvelgiant į didžiulį atgarsį visuomenėje sukėlusius įvykius dėl gyvūnų nepriežiūros ir nehumaniško dauginimo, pritariu, kad reikia griežtinti bausmes asmenims, kurie pažeidžia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nustatytus reikalavimus. Šiuo metu skiriamos baudos nesustabdo nuo žiauraus elgesio, jas būtina didinti, to sieksime tobulindami esamus įstatymus“,- sako Seimo vicepirmininkas G. Kirkilas.

Visame pasaulyje yra pripažįstamos 5 pagrindinės gyvūnų laisvės (teisės): laisvė nuo troškulio ir alkio, laisvė nuo nepatogumo, laisvė nuo skausmo, sužalojimo ir ligos, laisvė išreikšti normalų elgesį, laisvė nuo baimės ir streso.

„Mes siekiame, kad Lietuvoje nebeliktų kankinamų ir žudomų gyvūnų. Nenormalu, kai jie laikomi pusbadžiu, miega savo išmatose, yra neprižiūrėti ir ligoti, įbauginti žiaurių šeimininkų. Lygiai taip pat nenormalu, kai gyvūnai ne veisiami, o dauginami, siekiant pasipelnymo, bet neatsižvelgiant nei į sveikatos būklę, nei į sąlygas, nenukirminti, neskiepyti, ligoti. Dažniausiai vėliau jie atsiduria prieglaudose.  Norime atkreipti dėmesį į VMVT darbą, į muitinių darbą, nes gyvūnai vežami į užsienį kontrabanda. Taip neturi būti“, - sako viena peticijos iniciatorių S. Buzelienė.

Peticija siūloma atkreipti dėmesį į nelegalius veislynus, kuriuose itin paplitęs žiaurus elgesys su gyvūnais ir griežtinti bausmes už šiuos nusikaltimus nuo 5000 eurų iki laisvės atėmimo nuo 2 metų.

 

Parengė

Evelina Basevičiūtė 

Posted in: Frakcijos naujienos
Būkite pirmas, kuriam tai patinka