paskelbė on Rugsėjo 9, 2020
219 peržiūros

Rugsėjo 8 d. Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas susitiko su Slovakijos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Latvijai ir Lietuvai Ladislavu Babčanu, reziduojančiu Latvijoje, Rygoje.

„Pagrindinė mūsų susitikimo tema, žinoma, buvo įvykiai Baltarusijoje. Slovakija ieško būdų, kaip padėti Baltarusijos žmonėms, ir ambasadorius yra įpareigotas Slovakijos užsienio reikalų ministro Ivano Korčoko užtikrinti, kad Slovakija suteiktų reikiamą paramą Lietuvos humanitariniam koridoriui, ypač Baltarusijos vaikams ir žurnalistams, bėgantiems nuo Aliaksandro Lukašenkos represijų į Lietuvą. Be abejonės, Lietuva labai džiaugiasi tokia Slovakijos pozicija. Kalbėjomės ir apie sankcijas autoritariniam Baltarusijos režimui“, – teigia G. Kirkilas.

Pagal atnaujintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ tvarką, užsieniečiams numatyta galimybė atvykti į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių (pavyzdžiui, dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių) vidaus reikalų ministro leidimu. Toks vidaus reikalų ministro leidimas būtų išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių. Tokie leidimai galėtų būti išduoti ir nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

Baltarusijos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvą vadinamuoju humanitariniu koridoriumi, turėtų kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją. Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos. Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, taip pat gali atvykti į Lietuvos Respubliką ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį.

Seimo nario Gedimino Kirkilo patarėja

Morta Vidūnaitė

Posted in: Frakcijos naujienos
Būkite pirmas, kuriam tai patinka