paskelbė on Rugpjūčio 24, 2020
155 peržiūros

Pagal kaimyninės šalies Baltarusijos aktualijas mes puikiai matome, kaip ekonominiai faktoriai gali įtakoti politinę situaciją. Vienas pagrindinių argumentų, kurį naudoja A. Lukašenkos režimas, nenorintis atiduoti valdžios, yra ekonominė griūtis, atėjus naujai valdžiai. Bet ar tai tiesa? Ar tikrai viskas sugriūtų be „batkos“? Tikrai ne, ir paaiškinsiu kodėl.

Visų pirma, ekonominius procesus pagrinde įtakoja tarptautinė rinka, viskas priklauso nuo pasaulinės paklausos ir poreikio. Vidaus vartojimas taip pat svarbus, bet jo įtaka ekonomikai mažai priklauso nuo to kas „sėdės“ valdžioje. Taigi jei pagrindinių Baltarusijos įmonių eksportas ir toliau išlaikys savo apimtis, o gal atsivėrus naujoms galimybėms laisvoje rinkoje atsisuks ir užsienio kapitalas su savo investicijomis ir technologijomis, tai galima tikėtis tik eksporto augimo. Mano manymu, politinės situacijos permainos ir demokratijos indėlis į Baltarusijos ekonomiką atneštų tiktai teigiamų procesų, o visi grasinimai apie griūtis ir stagnaciją yra tik bandymas išlaikyti autoritarinį režimą ir diktatūrą.

Nėra jokia paslaptis, jog Baltarusijos KGB kontroliuoja ne tik politikus, bet ir verslo subjektus, tam, kad juos galėtų reketuoti ir „melžti“. A. Lukašenka atiduoda jiems savivalės prieš verslininkus laisvę mainais į savo saugumą.

Esu giliai įsitikinęs, jog demokratijos proveržis Baltarusijoje padėtų šaliai ne tik susigrąžinti žmogaus ir žodžio, bet ir ekonominę laisvę.

LSDDP pirmininko pavaduotojas 

Andrius Šedžius

Posted in: Nuomonės
Būkite pirmas, kuriam tai patinka