paskelbė on Liepos 21, 2020
176 peržiūros

Liepos 21 d. BNS naujienų agentūroje Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas pristatė partijos kandidatų į Seimą sąrašą, kurio lyderis yra Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius – po rinkimų galintis tapti potencialiu Ministru Pirmininku.

„Skirtingai nuo daugelio kitų partijų, net ir dabartinės valdančiosios koalicijos partnerių, nes jie turi vyriausybinio darbo patirtį, mūsų sąraše tikrai žinomi, patikimi ir patirties turintys žmonės. Važiuodami su ministru skaičiavome, 8 vyriausybių nariai esami ir buvę, kiti turi ir savivaldybinio darbo patirtį, parlamentinio darbo patirtį, mes iš karto galime dirbti“, – apie „socialdarbiečių” sąrašą kalbėjo LSDDP pirmininkas, kuris pats sąraše įrašytas antruoju numeriu.

Trečiasis – Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis, ketvirtasis – ministerijoms vadovavęs Zigmantas Balčytis, penktasis – frakcijos seniūno pavaduotojas Vytautas Kamblevičius, šeštoji – Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė, septintasis Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, aštuntasis Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, devintasis XIII-osios Vyriausybės Ūkio ministras, dešimtas Jonas Pinskus, vienuoliktas Dainoras Bradauskas ir kiti.

Pristatydamas LSDDP socialdemokratinę programą G.Kirkilas pabrėžė, ne ji nėra dešinioji, ne populistinė, bet būtent kairioji, kuri iš esmės remia ir Prezidento idėją apie Gerovės Valstybę.

„Esminis šių rinkimų klausimas, mano požiūriu, toks ir bus: ar bus tęsiama šios Vyriausybės pradėta socialinės atskirties mažinimo politika, kuomet iš esmės beveik visas ekonomikos prieaugis yra būtent šitiems tikslams naudojamas. Taikomės į tuos pagrindinius aspektus mūsų socialinio gyvenimo, ekonominio, kurie mažina socialinę atskirtį. Jeigu jūs žinote, maždaug prieš pusę metų Vyriausybė pristatė, kartu su Europos Komisijos išvadomis, kad daugiausia Lietuvoje socialinę atskirtį mažino vaiko pinigai. Todėl mes ir siūlome pasiekti tą ribą, bent jau 150 eurų, kuri būtų pastovi. Sieksime mažinti pajamų nelygybę, tikslus pasieksime didindami perskirstymą bendro vidaus produkto – protingai. Tai nereiškia, kad mes siekiame kaip nors apsunkinti sąlygas verslui, kuris ir taip dabar, po karantino ir Covid-19 viruso, nesibaigiant pandemijai, turi daug problemų. Bet perskirstymą, ką mus ir ragina beje daryti Europos Komisija, bent iki 35 proc. nuo BVP“, – sako G.Kirkilas.

G. Kirkilas sako tikintis, jog žmonės išrinks „socialdarbiečius“, ir tikisi turėti frakciją kitos kadencijos Seime.

„Vis tiek galvoju, kad bus po rinkimų kairiojo centro koalicija, tai šita kocepcija bus tęsiama ir pagal mūsų programą vykdoma. Pažymime savo programoje, kad pandemijos situacijoj įvairūs apribojimai šiek tiek sukliudė, ne tik Lietuvos ir kitų ES šalių vystymąsi, tam, kaip žinote neseniai yra priimtas specialus planas“, – sako G.Kirkilas.

Tęsdamas ekonomikos temą LSDDP sąrašo lyderis L. Linkevičius sako, kad reikia būti objektyviems ir pripažinti, kad ekonominė sveikata šalyje nebloga, bet socialinė atskirtis yra tai, į ką būtina atkreipti dėmesį ir su tuo tvarkytis.

„Ekonominė sveikata yra nebloga, tai pažymi ir ekspertai. Iš tikrųjų postūmis yra. Na ir objektyviai kalbant, stebėkim, imigrantų skaičius didesnis negu emigrantų, šiek tiek, bet vis tik didėja gimstamumas, apie porą kartų išaugo vidutinis darbo užmokestis ir pensijos. Žinoma ne tiek, kiek žmonės tikėtųsi, tačiau visa tai vyksta. Kitaip tariant, Vyriausybė vykdė kairiąją programą, ir tai yra faktas.  Negatyvūs momentai: į ką labai rimtai reikia atkreipt dėmesį ir atsižvelgt į Europos komisijos rekomendacijas, tai turim pripažinti, kad vis tik socialinė atskirtis, nelygybė, skurdas, tas atotrūkis yra Lietuvoje vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Tai todėl socialdemokratinė dimensija būsimoje koalicijoje, kokia ji bebūtų, yra būtina. Ir čia vėlgi reikia labai jautraus balanso, tai nereiškia, kad visi turi būti išlaikytiniai. Be abejo verslui, ypač inovatyviam verslui, turi būti sudarytos sąlygos veikti, dirbti, kurti darbo vietas, kas yra nepaprastai svarbu ir socialiniu požiūriu. Na, bet, kita vertus, puikiai suprantam, kad vien pašalpos, tai jos neskatins ekonomikos. Ir jeigu dabar jaučiam, kartais yra tokių tendencijų, kai demotyvuoja dalyvavimą darbo rinkoje, tai žinoma, to neturi būti. Tačiau, vėlgi grįžtu prie to fakto, kad vienas didžiausių atotrūkis ir socialinė atskirtis verčia labai rimtai į tai pasižiūrėti“, – sako L.Linkevičius.

Anot L. Linkevičiaus, be „vaiko pinigų“, kitų socialinių išmokų, svarbu, kad pensijos siektų 60 proc. vidutinio darbo užmokesčio.

„Dabar nuo vidutinio darbo užmokesčio yra 45 procentai senatvės pensija, tai mūsų programoje kaip tik yra paminėta, kad turi būti 60 proc. Ir aišku, didės atitinkamai vidutinis darbo užmokestis, ir, atitinkamai, ne kažkokios tai politinės valios pasekmė, bet jeigu būtų ta kryptis įtvirtinta, tai automatiškai žinoma gerėtų situacija, kuri šiuo metu yra nepriimtina“, – sakė.L.Linkevičius,

Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatuojantis L. Linkevičius sakė, kad kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę būti įtrauktas į šalies gyvenimą. Ir dalyvavimas rinkimuose elektroniniu būdu būtų kaip tik ta priemonė, kuri paskatintų emigrantų aktyvumą. Būtent LSDDP įregistravo internetinio balsavimo įstatymo projektą, kuriam ir buvo pritarta Seime.

LSDDP informacijos centras

Posted in: Partijos naujienos
Būkite pirmas, kuriam tai patinka