paskelbė on Birželio 30, 2020
168 peržiūros

Birželio 30 d. Seime priimtas Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narių įregistruotas įstatymo projektas, kuriuo sudaroma galimybė Pasaulio lietuvių rinkimų apygardos rinkėjams Seimo rinkimuose balsuoti internetu. Už internetinio balsavimo įteisinimą ne vienerius metus kovoję „socialdarbiečiai“ sako, tai yra žingsnis į priekį, siekiant inovatyvaus sprendimo rinkimuose – ateityje leidžiant balsuoti internetu ir kitose apygardose.

„Mūsų frakcija ilgai įrodinėjo šio modernaus žingsnio naudą – žinoma, labiausiai tai turės įtakos išeivijos bendruomenei, neabejoju, tai paskatins rinkėjų aktyvumą. Užsienyje gyvenantys žmonės, su Tėvyne nenutraukiantys saitų, įsitraukiantys į Lietuvos politinį, kultūrinį gyvenimą turės galimybes balsuoti internetu net ir tuo atveju, jei valstybes užkluptų antroji Covid–19 banga, apie kurią kalba mokslininkai. Tik primenu, jog man kalbantis su ambasadoriais buvau informuotas, kad tikrai ne visose šalyse bus galima užtikrinti balsavimą paštu, nes ne visur paštas veikia. Džiaugiuosi, kad užsienyje gyvenantys lietuviai galės savo balsais pareikšti nuomonę. O mes čia, Lietuvoje, stebėsime kaip ši sistema veikia ir įsitikinę, kad ji saugi, ateityje diegsime kitose apygardose“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas, LSDD frakcijos narys Gediminas Kirkilas. G. Kirkilas primena, jog internetinio balsavimo idėją palaiko ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Savo metiniame pranešime Prezidentas pritarė internetinio balsavimo idėjai, nes tai galimybė aktyvinti pasaulio lietuvių įsitraukimą, kuriant stipresnę Lietuvą. Valstybės Vadovas sakė: „Pirmuoju žingsniu čia galėtų tapti elektroninio balsavimo užsienio lietuviams diegimas“.

Vienas iš projekto iniciatorių, Seimo narys Juozas Bernatonis sako, kad Parlamentas savo darbą atliko, dabar savąjį turi atlikti Vyriausioji rinkimų komisija.

„Tikrai įmanoma suspėti iki Seimo rinkimų kreiptis į kompaniją, kuri parengtų reikalingą balsavimui sistemą, juolab, kad lėšos tam jau yra numatytos. Per rinkimus organizuojant emigrantų balsavimą paštu ambasadose, apmokant valstybės atstovų darbą rinkimų metu, Lietuva išleidžia per 600 tūkstančių eurų – taigi ateityje dėl internetinio balsavimo Lietuvai pavyks sutaupyti lėšų. Dabar savo darbą turi atlikti VRK, viliamės, kad tai bus daroma operatyviai ir atlikta laiku“, – sako J. Bernatonis.

 

Seimo LSDD frakcijos informacija

Evelina Butkutė-Lazdauskienė

Posted in: Frakcijos naujienos
Būkite pirmas, kuriam tai patinka