paskelbė on Birželio 11, 2020
52 peržiūros

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija, neseniai įregistravusi pasiūlymą gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą mažinti iki 15 proc., taikant jį pajamoms iki 2 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) dydžio, ragina Vyriausybę ir kitas politines partijas Seime palaikyti šį projektą, ir kitą savaitę balsuoti „už“. LSDD frakcijos narys, Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas įsitikinęs, kad toks sprendimas būtų naudingas mažesnes pajamas gaunantiems asmenims, taip didintume socialinį teisingumą.

„Nepaisant to, kad Biudžeto ir finansų komitetas atmetė Prezidento Gitano Nausėdos pasiūlymą laikinai sumažinti GPM tarifą visoms pajamoms iki 3 vidutinių darbo užmokesčių nuo 20 iki 15 proc., tačiau savo pasiūlymo mes neatsisakome, nes manome, kad tai būtų socialiai teisinga. Kitą savaitę tikimės ir partnerių Seime, ir opozicijos palaikymo, nes to reikia mažesnes pajamas gaunantiems Lietuvos gyventojams. Jei galvojate apie mažiau uždirbančius žmones – mūsų pasiūlymas tikrai yra geras laikinas sprendimas“, – sako Gediminas Kirkilas.

LSDD frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius primena, jog apie Prezidento idėją buvo kalbėta su jo patarėjais. Frakcija laikosi nuomonės, jog nors idėja graži, bet nustatytas pajamų dydis apimtų ir tuos, kurie uždirba daugiau ir yra pasiturintys, o R. Sinkevičiaus nuomone, esamoje situacijoje vertėtų pasirūpinti mažesnes pajamas gaunančiais gyventojais.

„Mes siūlome kartelę nuleisti žemiau, tai galėtų būti kompromisinis variantas – du vidutiniai darbo užmokesčiai. Toks sprendimas neabejotinai leistų didinti mokesčių progresyvumą“, – sako R. Sinkevičius.

 

Seimo LSDD frakcijos informacija

 

Būkite pirmas, kuriam tai patinka