Evelina
paskelbė on Gegužės 28, 2020
115 peržiūros

Seime pritarta Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narės ir Socialinių reikalų komiteto pirmininkės Rimantės Šalaševičiūtės bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio įregistruotam Išmokų vaikams įstatymo projektui, kuriuo nuo liepos išmokos vaikams bus mokamos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta visiems vienoda tvarka.

“Bendra tvarka užtikrins, kad socialiai neatsakingi tėvai vaikams skirtus pinigus išleistų vaiko poreikiams tenkinti, o ne saviesiems. Socialinės rizikos šeimose pasitaiko atvejų, kai vaikams skirti pinigai naudojami ne pagal paskirtį, tiesiog išleidžiami alkoholiui, narkotikams. Tvarka turi būti tobulinama, tikimės, kad šis įstatymas padės įgyvendinti mūsų užsibrėžtus tikslus”, – sako “socialdarbietė” R.Šalaševičiūtė.

Pasak R.Šalaševičiūtės, atlikus apsklausą paaiškėjo, kad savivaldybėse su socialinės rizikos šeimomis dirbantys socialiniai darbuotojai ir atvejo vadybininkai sulaukia nepatenkintų tėvų skundų dėl paramos. Būtent atvejo vadybininkai ir socialiniai darbuotojai žino, ar tam tikra šeima sugeba vaiko pinigus panaudoti vaiko poreikiams, ar juos neatsakingai išleidžia kitur.„Savivaldybių Tarybos buvo atsakingos už tai, kokia išmokų vaikams mokėjimo tvarka galioja savivaldybėse. Taikyta skirtingą tvarka, pvz.: Elektrėnų, Plungės Radviliškio savivaldybėse šiomis lėšomis apmokama būsto nuoma, Jonavoje išmokos ar dalis jų yra pervedama socialinių paslaugų centrui. Socialinis darbuotojas kartu su šeima sudaro finansų panaudojimo planą mėnesiui, paskirsto  lėšas. Bet tvarka ne visur vienoda. Sistema turi būti viena ir galioti visur”, – sako R.Šalaševičiūtė.

„Mes siekiame užtikrinti vaikų interesus, kad būtų parenkamas veiksmingiausias vaikų poreikius atitinkantis išmokos panaudojimo būdas, ir norime nustatyti vienodą išmokų teikimo tvarką. Socialinės rizikos šeimos išmoką piniginėmis lėšomis gaus ne daugiau negu 50 procentų paskirtos išmokos dydžio, išskyrus socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytus atvejus. Likusia išmokos dalimi bus apmokamos neformaliojo vaikų švietimo paslaugos, vaikų maitinimo mokyklose ar dienos centruose išlaidos, arba bus atiduodama maisto produktais, drabužiais, avalyne, higienos reikmenimis ir kitais vaikams būtinais daiktais ar socialinėmis paslaugomis“, – sako R.Šalaševičiūtė.

Universalią išmoką (vaiko pinigus) 2019 m. sausio – rugsėjo mėn. gavo 516,5 tūkst. vaikų, iš jų nepinigine forma – 10,1 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose.

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija

Evelina Butkutė-Lazdauskienė

 

 

Posted in: Frakcijos naujienos